Kolejna okazja do szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Słupska już w ten weekend

Kolejna okazja do szczepień przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Słupska już w ten weekend

Fot. Pixabay.com
31.08.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
31.08.2021

Wystarczy przyjść do wybranego punktu z dokumentem tożsamości. Nie trzeba się zapisywać. Pacjenci będą mieli do wyboru trzy preparaty. Mogą też wybrać dogodny dla siebie termin – sobotę lub niedzielę.

W sobotę, 28 sierpnia z bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciwko COVID-19  skorzystało 105 osób, w tym 10 nastolatków. Dużą popularnością cieszył się preparat firmy Johnson&Johnson, który wymaga podania tylko jednej dawki.

W szpitalu

W sobotę, 4 września szczepienia będą wykonywane w godz. 9.00-17.00 w budynku I szpitala przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku. Dostępne będą dwudawkowe preparaty firm Pfizer i AstraZenecka oraz jednodawkowy Johnson&Johnson. Na miejscu będzie lekarz, który zakwalifikuje do zastrzyku także dzieci od 12. r. ż. Co ważne, na szczepienia nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść do szpitala z dokumentem tożsamości. Ponadto, uczestnicy akcji szczepień będą brali udział w konkursie na najlepsze hasło promujące szczepienia. Dla zwycięzców przewidziano pięć voucherów na badania laboratoryjne.

W rowerowym miasteczku

Mobilny punkt szczepień podczas Dziecięcych Zawodów Rowerkowych organizowanych przez „Głos Pomorza” na Stadionie 650-lecia w Słupsku będzie działać w niedzielę, 5 września. Z zastrzyku będzie można skorzystać w godzinach 10.00-13.00. Atrakcją dnia będą zabawy oferowane przez organizatora imprezy.