Słupsk, Ustka. Akcja szczepień w tę sobotę. Można wygrać voucher na badania

Słupsk, Ustka. Akcja szczepień e tę sobotę. Można wygrać voucher na badania

Fot. Pixabay.com
28.07.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
28.07.2021

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w budynkach w Słupsku i w Ustce w sobotę, 31 lipca każdy chętny będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19. Do wyboru będą trzy preparaty: Pfizer, Astra Zeneca i Johnson&Johnson.

W ten sposób szpital włącza się do akcji Słupsk się szczepi.

Dla dorosłych i dzieci

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku przygotował dwa punkty szczepień. Jeden będzie w budynku I kompleksu szpitalnego przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku, a drugi w Ustce przy ul. Mickiewicza 12. Oba punkty będą czynne przez 12 godzin, od 8 do 20. W tym czasie w punktach będą dyżurowali lekarze. Dzięki temu nie tylko dorośli, ale też dzieci w wieku 12-18 lat będą mogły być kwalifikowane do szczepień przeciwko COVID-19. Dla pacjentów będą dostępne szczepionki Pfizera, AstraZenecki oraz Johnson & Johnson.

Dodatkowy bonus

Aby zachęcić pacjentów do tej bezpłatnej i skutecznej metody zabezpieczenia przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem i możliwej wynikającej z niego hospitalizacji, szpital rozszerza prowadzoną od początku lipca akcję Badania za szczepienia. Chodzi o możliwość wygrania przez osobę zaszczepioną vouchera na badania o wartości 65 zł.

– Codziennie przeznaczamy do wygrania 2 vouchery dla autorów najlepszych haseł promujących szczepienia. W najbliższą sobotę nasz szpital przeznaczy dla osób szczepiących się dodatkową, zwiększoną pulę, 5 voucherów na badania – informuje rzecznik słupskiego szpitala Marcin Prusak.

Przypomnijmy, że są w ramach pakietu badań laboratoryjnych można wykonać: morfologię, badanie moczu, określić poziom glukozy, stężenie mocznika, kreatyniny, jonogram i gospodarkę lipidową.