SZCZEPIONY POLICJANT

Szczepienia służb mundurowych w słupskim szpitalu. Zastrzyk otrzyma prawie 700 osób

SZCZEPIONY POLICJANT. FOT. MATERIAŁ PRASOWY SŁUPSKIEGO SZPITALA
31.03.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
31.03.2021

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku trwają szczepienia funkcjonariuszy. Do tej pory zastrzyki przyjęli m.in.: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, miejscy i gminni. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 29 marca 2021 r. i ma potrwać do połowy kwietnia.

Tygodniowo w słupskim szpitalu będzie szczepionych około 200 mundurowych.

Szczepienia funkcjonariuszy do dwóch dni

W Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 służb mundurowych. Do słupskiego szpitala zgłosiło się 673 funkcjonariuszy ze Słupska i regionu. W tej grupie są: policjanci, strażacy, strażnicy graniczni, miejscy i gminni, pracownicy urzędu celno-skarbowego, a także  funkcjonariusze Szkoły Policji i Służby Ochrony Kolei.

– Przez pierwsze dwa dni zaszczepiliśmy pierwszą dawką szczepionki przeciw wirusowi SARS-CoV-2 150 mundurowych – mówi prezes szpitala Andrzej Sapiński. – Trzeba przyznać, że obok seniorów to najbardziej obowiązkowa grupa. Przychodzą na szczepienia na czas, zachowają dystans. Są bardzo zorganizowani. Należy pamiętać, że poza służbami mundurowymi wykonujemy szczepienia populacyjne –70+ i 60+ oraz szczepienia osób przewlekle chorych z grupy 1B – wyjaśnia Sapiński.