Nowa lokalizacja punktu drive thru w Gdańsku. Działa na parkingu Muzeum II Wojny Światowej

Nowa lokalizacja punktu drive thru w Gdańsku. Działa na parkingu Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej. Fot. Aleksander Olszak

Punkt testowania od środy, 21 października 2020 r. będzie obsługiwać pacjentów w podziemnym parkingu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Został on utworzony w miejsce zniszczonego przez ubiegłotygodniową wichurę stanowiska wymazowego działającego przy Stadionie Energa Gdańsk.

Punkt drive thru organizowany jest przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Wymaz bez opuszczania auta

Centrum testowe będzie funkcjonować codziennie w godzinach 14.30-21.30 od 21 października do odwołania. Dziennie będzie mogło obsłużyć 120 pacjentów. Wymazy będą pobierane od pacjentów w systemie drive thru, czyli bez wychodzenia z samochodu. Przed udaniem się na wymaz należy umówić się na konkretny termin i godzinę. Rejestracja na badanie przez infolinię pod nr tel. 58 727 05 05.

Skąd ta lokalizacja?

Punkt drive thru będzie zlokalizowany na parkingu podziemnym G2 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy ul. Władysława Bartoszewskiego 1. Dojazd do centrum od strony ul. Wałowej, wjazd do parkingu podziemnego. Co ważne, przestrzeń będzie wyłączona z użytkowania dla zwiedzających oraz pracowników. Punkt będzie obsługiwany przez trzy osoby – jedna będzie pobierała wymazy. Będzie też dwóch żołnierzy WOT-u.

W wyborze nowej lokalizacji chodziło o to, aby nowe miejsce było bezpieczne dla pacjentów i obsługującego go personelu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Jak przygotować się do badania?

Pacjent musi mieć skierowanie na badanie. Będzie też musiał pokazać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Minimum 2 godziny przed badaniem nie można: jeść, pić, palić papierosów, żuć gumy, myć zębów, płukać jamy ustnej i nosa, brać lekarstw.

Przypomnijmy, że w województwie pomorskim działają 33 punkty pobrań wymazów.

Pełna ich lista jest dostępna na stronie internetowej NFZ-u.