Aktualności

Szpital zakaźny w Gdańsku otrzymał nowy sprzęt medyczny. Chodzi o kardiomonitor i defibrylator

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, dzięki akcji polskiej firmy odzieżowej LPP, może już korzystać z dwóch nowych urządzeń.

Nowy respirator trafił do Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

W ramach charytatywnej akcji Dziś Dla Jutra Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie 12 czerwca otrzymało nowy respirator, niezbędny do walki o życie pacjentów. To akcja trójmiejskich firm zrzeszających się na rzecz pomocy pomorskim placówkom. Wsparcie uzyskały już: szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i szkoły.

Jak w wakacje będą wyglądały letnie kolonie i obozy? Specjalne warunki dla uczniów i dla organizatorów

Uczeń nie wyjedzie na zorganizowany wypoczynek w wakacje, jeśli miał kontakt z osobą przebywającą na kwarantannie lub podejrzewaną o zachorowanie na COVID-19. Jeśli dziecko rozchoruje się na kolonii czy obozie w ciągu 12 godzin musi być odebrane przez rodziców. W czasie pobytu w jednym pomieszczeniu mogą nocować najwyżej cztery osoby. Jakie jeszcze warunki muszą być spełnione?

Dermatologia w Ustce już otwarta. Oddział słupskiego szpitala był zamknięty z powodu pandemii koronawirusa

Oddział Dermatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku zaczął przyjmować pacjentów od 1 czerwca. W celu umówienia się na przyjęcie konieczna jest rejestracja telefoniczna.

Wypoczynek na plaży i kąpiele wodne w czasie epidemii możliwe pod pewnymi warunkami. Dowiedz się, jakimi

Limit osób na plaży i odległości między osobami przebywającymi nad wodą oraz przestrzeganie zasad higieny to m.in. podstawowe wytyczne, których będą musieli przestrzegać wszyscy spragnieni kąpieli słonecznych i wodnych.

Ministerstwo Zdrowia od 1 czerwca likwiduje szpitale jednoimienne. Jak podaje z powodu małej liczby chorych na COVID-19

7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, który od 13 marca pełnił rolę jednoimiennej placówki zakaźnej, wraca do normalnej pracy. Jednak w razie wzrostu liczby pacjentów z koronawirusem wymagających hospitalizacji w ciągu jednego dnia jest w stanie ponownie stać się ośrodkiem zakaźnym.

Laboratorium w kościerskim szpitalu wykonało 500 badań. U nikogo nie potwierdzono zakażenia koronawirusem

Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w niespełna miesiąc wykonali prawie 500 oznaczeń. Próbki pochodziły od pacjentów i personelu szpitala.

Specjalistyczny sprzęt trafi do trzech Szpitali Pomorskich. To kolejny dar Portu Gdynia

Port Gdynia sfinansuje zakup dwóch respiratorów niezbędnych do ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz trzech analizatorów Biofire Filmarray 2.0, które będą służyć do wykonywania testów w kierunku koronawirusa w bardzo szybkim czasie.

Jest decyzja wojewody. Szpital w Kościerzynie wraca do normalniej pracy [AKTUALIZACJA]

Wojewoda pomorski decyzją z 26 maja zdjął ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie obowiązek pozostania w stanie podwyższonej gotowości w związku z pandemią koronawirusa. Do tej pory przyjmowano tylko pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia np. po udarach, zawałach czy z wypadków.

Szpitale Pomorskie dostały nową aparaturę. Chodzi m.in. o kardiomonitory i respiratory

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku otrzymało kardiomonitory oraz pompy infuzyjne o wartości 70 tys. zł ufundowane przez firmę JiT Team. Natomiast Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni dostał respiratory od Invest Komfortu.