Aktualności

W kościerskim szpitalu przeprowadzono 5 tys. testów wykrywających koronawirusa. Wynik pozytywny miały 99 próbki

Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie od 5 maja 2020 r. wykonało 5 tys. testów w kierunku SARS CoV-2. U 99 pacjentów stwierdzono zakażenie koronowirusem, co stanowi prawie 2 proc. wszystkich badań.

Zakażenie koronawirusem w placówce w Dzierżążnie. Przyjęcia na oddziały wstrzymane [AKTUALIZACJA]

Zakażenie wirusem SARS CoV-2 potwierdzono u 23 pacjentów i 7 pracowników medycznych Oddziału Rehabilitacji dla Dorosłych w Dzierżążnie. W związku z tym podjęto decyzję o czasowym zamknięciu oddziału.

Uwaga pacjenci ze Słupska! Nowe miejsce wykonania testu SARS CoV-2 w szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zmienia procedurę przyjmowania pacjentów na planowe pobyty. Przed przyjęciem na oddział, nadal obowiązuje wykonanie testu w kierunku SARS CoV-2, jednak zmienia się miejsce jego wykonania.

Byłeś zakażony koronawirusem, oddaj osocze. Apel pomorskiego sanepidu i RCKiK

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny prosi osoby, które przeszły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o zgłaszanie się do programu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku i oddawanie osocza. Jednorazowo od ozdrowieńca można pobrać 450 ml osocza. Od jednej osoby potrzebne są trzy dawki.

Pomorze trzecie w Polsce pod względem liczby zakażeń. Koronawirusa mają kolejne 93 osoby

Pomorski sanepid 25 sierpnia podał, że ostatniej doby odnotowano 93 zakażenia wirusem SARS CoV-2. Najwięcej przypadków, bo 24 wykryto w powiecie kartuskim. Nasze województwo zajmuje 7. miejsce pod względem liczby zakażeń.

Znamy wyniki części badań przesiewowych na koronawirusa na Pomorzu. Przeciwciała ma 50 osób

Testy wykrywające SARS-CoV-2 wykonywane są pracownikom ochrony zdrowia, pomocy społecznej, a także podopiecznym instytucji opiekuńczych. Do 20 sierpnia przebadano dokładnie 8853 próbki, z których 82 miało wynik dodatni. Co ważne, u 50 osób potwierdzono obecność przeciwciał, to znaczy, że osoby te były zakażone wirusem.

Słupski szpital przebada tysiąc osób na koronawirusa. 20 z ośrodka Przystań jest już po

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku rozpoczęli badania przesiewowe w kierunku zakażenia koronawirusem. Z testów skorzysta tysiąc osób pracowników i podopiecznych placówek opieki zdrowotnej oraz instytucji opiekuńczych w powiecie słupskim.

Lekarze POZ będą mogli kierować na test wykrywający koronawirusa. Nowe wytyczne MZ

Ministerstwo Zdrowia opracowało plan, który ma pomóc w walce z drugą falą koronawirusa. Według nowych wytycznych lekarze rodzinni w ramach teleporady będą mogli kierować pacjentów na testy wykrywające zakażenie. Zdaniem lekarzy POZ pomysł wymaga szczegółowych wytycznych. Problemem może być np. brak podstawy do wystawienia zwolnienia w trakcie kwarantanny i oczekiwania na wynik testu.

Na Pomorzu wykonywane są badania przesiewowe wykrywające koronawirusa. Co mówią liczby?

Badania diagnostyczne są wykonywane u pracowników ochrony zdrowia i pomocy społecznej, a także podopiecznych instytucji opiekuńczych. Na ten cel pomorski samorząd w kwietniu przeznaczył 2 mln zł, a realizacją programu zajmuje się spółka Copernicus. Badania będą realizowane do września 2020 r.

Większość poradni w kościerskim szpitalu już działa. Z jakiej pomocy można skorzystać?

Poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wznowiły działalność. Pacjenci mogą umówić się na wizytę m.in. do: kardiologa, urologa, dermatologa, okulisty czy gastroenterologa.