Aktualności

Na Pomorzu wykonywane są badania przesiewowe wykrywające koronawirusa. Co mówią liczby?

Badania diagnostyczne są wykonywane u pracowników ochrony zdrowia i pomocy społecznej, a także podopiecznych instytucji opiekuńczych. Na ten cel pomorski samorząd w kwietniu przeznaczył 2 mln zł, a realizacją programu zajmuje się spółka Copernicus. Badania będą realizowane do września 2020 r.

Większość poradni w kościerskim szpitalu już działa. Z jakiej pomocy można skorzystać?

Poradnie w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wznowiły działalność. Pacjenci mogą umówić się na wizytę m.in. do: kardiologa, urologa, dermatologa, okulisty czy gastroenterologa.

Na PG opracowują projekty, które pomogą w walce z koronawirusem. Chodzi m.in. o respirator zapasowy i inteligentny system

Politechnika Gdańska przeznaczyła milion złotych na badania nad wirusem SARS CoV-2. Chodzi w nich o poszerzenie wiedzy, zrozumienie mechanizmu, sposobów diagnozy, leczenia i zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Podanie osocza ozdrowieńców pomaga większości pacjentów chorych na COVID-19. Są wyniki pierwszych w Polsce badań

U 65 proc. chorych na COVID-19, poddanych terapii osoczem ozdrowieńców, nastąpiła wyraźna poprawa parametrów oddechowych. To pierwsze i wstępne efekty tej metody leczenia w Polsce. Terapię taką stosowano m.in. na Dolny Śląsku i Pomorzu.

Grupa krwi i geny mogą mieć wpływ na zakażenie koronawirusem. Co jeszcze odkryli naukowcy?

Według międzynarodowego zespołu badawczego, w skład którego wchodzi m.in. specjalistka z Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wynika, że podatność na zakażenie koronawirusem oraz przebieg choroby COVID-19, może zależeć od niektórych genów i grupy krwi. To pierwsze na świecie wyniki analiz dotyczących COVID-19, wykorzystujące wielkoskalowe badania całego ludzkiego genomu.

Drugie laboratorium wykrywające SARS CoV-2 działa w słupskim szpitalu. Wykona do 100 testów w ciągu 6 godzin

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku rozpoczęło działalność drugie laboratorium prowadzące badania w kierunku koronawirusa. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Chorzy ze szpitali m.in. w Miastku, Człuchowie czy Bytowie szybciej otrzymają wynik testu.

Nowe zasady wejścia do słupskiego szpitala. Obowiązują od 9 lipca

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku od czwartku, 9 lipca otwiera główne wejście do szpitala od strony ul. Hubalczyków.

Dwa przypdaki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

W środę 1 lipca 2020 roku wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem u personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Są to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego.

Negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa warunkiem udziału w praktykach w słupskim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku można odbywać praktyki. Zawieszenie działalności edukacyjnej wynikało z obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Ustce znowu działa. To kolejny etap odmrażania służby zdrowia na Pomorzu

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Ustce już przyjmuje pacjentów. To ostatnia jednostka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, która wznawia działalność po okresie zamknięcia z powodów pandemii koronawirusa.