Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie uruchamia nowy punkt szczepień. Będzie czynny od poniedziałku do piątku. Codziennie w Aqua Centrum zastrzyk przeciwko COVID-19 będzie mogło otrzymać 325 pacjentów.
AKTUALIZACJA Z 4 MAJA
Szpital informuje, że: “w związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych, rozpoczęcie działalności Punktu Szczepień Powszechnych mieszczącego się w Aqua Centrum w Kościerzynie planowane jest na 5.05.2021 r.” O wszelkich zmianach szpital będzie informować na bieżąco. Dlatego warto śledzić stronę Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
Punkt powstał po to, aby zwiększyć tempo szczepień wśród mieszkańców.
Jak będzie działać punkt?
Punkt szczepień powszechnych znajduje się na terenie Aqua Centrum przy ul. J. Hallera 2 w Kościerzynie. W punkcie będą pracować trzy zespoły szczepiące. W ich składzie będą m.in.: lekarze, pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni. Punkt będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Dziennie będzie można zaszczepić 325 osób. Rejestracja na szczepienia ruszy 30 kwietnia pod nr tel. 887 780 424. Będzie czynna w godz. 8-14, poza 3 maja. Przypominajmy, że w kościerskim szpitalu funkcjonują już dwa punkty szczepień populacyjnych. Zastrzyki przeciwko COVID-19 przyjęli w nich m.in.: medycy, służby mundurowe, nauczyciele i seniorzy. Pierwszy punkt znajduje się w Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej „A”, natomiast drugi w Izbie przyjęć „B”. Do tej pory zaszczepiono 13 823 osób, w tym dwoma dawkami 4568 (stan na 29 kwietnia).
Punkt powstał dzięki współpracy
Szpital będzie pełnić funkcję operatora. Placówce przy tworzeniu punktu pomagał powiat kościerski i Urząd Miasta w Kościerzynie wraz z kierownictwem Aqua Centrum. Podmioty te będą wspierały organizacyjnie działalność nowopowstałego punktu szczepień.
Punkty szczepień powszechnych mają uzupełnić istniejącą siatkę punktów, w których każda osoba z aktywnym skierowaniem będzie mogła otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19. Do tej pory zastrzyk można było przyjąć głównie w przychodniach i szpitalach, w tym także szpitalach tymczasowych. Według założeń w każdym mieście na prawach powiatu powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień. Jeden to punkt szczepień populacyjnych prowadzony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą. Natomiast drugi to punkt szczepień powszechnych organizowany od podstaw i prowadzony przez samorząd we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą. Nowe punkty mają być organizowane poza placówkami medycznymi np. w domach kultury, w formie namiotów lub punktów drive-thru.