Koronawirus
https://koronawirus.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/01/f934a9d9-02b7-45b5-bede-14e0985fc383.jpg SOR na Zaspie zamknięty do odwołania. Koronowirusem zakażeni pacjenci i personel

SOR na Zaspie zamknięty do odwołania. Koronowirusem zakażeni pacjenci i personel

Fot. materiał prasowy

W Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku do odwołania wstrzymano działalność oddziału ratunkowego. Jest to spowodowane zakażeniem wirusem SARS CoV-2 u pacjentów i personelu SOR-u oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych.

z 14 pażdziernika 2020 r.

Jak informuje rzecznik spoki Copernicus Katarzyna Brożek: „Od 14.10.2020 r. od godz. 8.00 wznowiona będzie działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w pełnym zakresie i przyjęcia pacjentów na Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku”.

W związku z koniecznością podejmowania działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wojewoda pomorski oraz minister zdrowianałożyli na podmioty lecznicze w województwie pomorskim obowiązek zapewnienia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia oraz zakażeniem SARS-CoV-2, tworząc tzw. system zabezpieczenia COVID-19.

W związku z powyższym,<strong> Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku</strong> od 12 października 2020 r. od godz. 7.00 zostanie przeznaczony dla pacjentów z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. A od 7 października 2020 r. wstrzymuje się przyjęcia pacjentów na ten oddział.

Szpital wchodzi w skład spółki Copernicus.

Co działa, a co nie?

Jak czytamy w komunikacje na profilu na Facebooku Copernicusa: „wstrzymuje się do odwołania działalność SOR w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku z wyjątkiem działalności Ginekologiczno-Położniczego obszaru konsultacyjnego SOR (punkt przyjęć do porodu), przyjęć pacjentów z rozpoznanym ostrym zespołem wieńcowym do Pracowni Kardiologii Inwazyjnej, strefy pediatrycznej SOR, przyjęcia pacjentów z nagłymi przypadkami okulistycznymi”. Natomiast działalność Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej pozostaje bez zmian

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o pomocy firmom

Znajdziesz na stronach Pomoc dla firm.