Koronawirus
https://koronawirus.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/01/cda9fdc5-6cb4-4bad-a262-d3e9c0b94b8e.jpg Ważne dla pacjentów! Szpital w Kościerzynie zmienia zasady przyjęć na niektórych oddziałach

Ważne dla pacjentów! Szpital w Kościerzynie zmienia zasady przyjęć na niektórych oddziałach

Budynek Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Fot. materiał prasowy szpitala

Decyzją wojewody pomorskiego Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie został placówką wielospecjalistyczną poziomu III. Jest w nim m. in. Oddział Chorób Wewnętrznych poziomu II, na którym leczone są osoby zakażone koronawirusem. W związku z tym oraz sytuacją epidemiologiczną i kadrową w szpitalu zostały wprowadzone zmiany organizacyjne.

Szpital prosi pacjentów o sprawdzanie aktualnych komunikatów dotyczących pracy szpitala, które będą codziennie ok. godz.14.00 publikowane na stronie placówki i Facebooku.

Jakie są zmiany dla pacjentów?

  • Oddział Internistyczno-Zakaźny wznowił przyjęcia pacjentów. Na oddziale znajduje się 32 pacjentów.
  • Na pozostałych oddziałach zobowiązanych decyzją wojewody pomorskiego do zapewnienia łóżek znajduje się łącznie 11 pacjentów zakażonych SARS CoV-2.
  • Do 7 października 2020 r. wstrzymane są przyjęcia planowe na Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej. Jednocześnie oddział wciąż przyjmuje pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających interwencji urologicznej.
  • Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu wstrzymał przyjmowanie pacjentów planowych do odwołania. Jednocześnie oddział wciąż przyjmuje pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających pomocy ortopedycznej.
  • Do 12 października 2020 r. wstrzymuje się działalność Poradni Ortopedycznej oraz kwalifikacje do zabiegów.
  • Od 5 października 2020 r. wstrzymuje się zapisy do Poradni Gastroenterologicznej w związku z koniecznością zabezpieczenia personelem pracy Oddziału Internistyczno-Zakaźnego.
  • Od 5 października 2020 r. czasowo ograniczona działalność ambulatoryjna Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostanie wznowiona i przeniesiona do nowopowstałego mobilnego punktu znajdującego się w tylnej części budynku przy Punkcie Krwiodawstwa z prawej strony od Izby przyjęć.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o pomocy firmom

Znajdziesz na stronach Pomoc dla firm.