Koronawirus
https://koronawirus.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/01/f6007d09-df6f-4d17-aeb6-3a643357d5ac.jpg W kościerskim szpitalu przeprowadzono 5 tys. testów wykrywających koronawirusa. Wynik pozytywny miały 99 próbki

W kościerskim szpitalu przeprowadzono 5 tys. testów wykrywających koronawirusa. Wynik pozytywny miały 99 próbki

Pracownicy Laboratorium Diagnostycznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Fot. materiał prasowy szpitala

Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie od 5 maja 2020 r. wykonało 5 tys. testów w kierunku SARS CoV-2. U 99 pacjentów stwierdzono zakażenie koronowirusem, co stanowi prawie 2 proc. wszystkich badań.

Laboratorium działa w ramach Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Kościerzynie.

Mało zakażeń, ale pandemia trwa

Laboratorium diagnostyczne wykonało 5 tys. testów PCR w kierunku SARS CoV-2. Diagnozowani byli pacjenci oraz personel szpitala w Kościerzynie i placówki w Dzierżążnie. Badane były też osoby przebywające na kwarantannie kierowane przez powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną. Wśród przebadanych próbek 99 dało wynik pozytywny, co oznacza, że tyle osób zostało zakażonych koronawirusem. – Pomimo że nie jest to wysoka liczba, nie możemy zapominać, że wciąż walczymy z pandemią. Musimy zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do zasad reżimu sanitarnego. Odpowiedzialność za tempo przyrostu zachorowań spoczywa na nas wszystkich – mówi dr n. med. Anna Pałubicka, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.
Przypomnijmy, że szpital otrzymał wyposażenie laboratorium diagnostycznego dzięki wspólnej inicjatywie Portu Gdynia i Portu Gdańsk. Okazane wsparcie ułatwiło placówkom medycznym walkę z koronawirusem, gdyż nie był już potrzeby transportowania próbek ze szpitala do laboratorium w Trójmieście. Dzięki temu skrócił się czas oczekiwania na wynik, a co za tym idzie zmniejszyło się prawdopodobieństwo nowych zachorowań. Do akcji Portu Gdynia #DzielmySięDobrem, przyłączyły się trójmiejskie firmy: Invest Komfort SA, Torus, Porta KMI Poland, Corleonis sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o., Cemet, Corleonis, Invest Komfort, Hess.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o pomocy firmom

Znajdziesz na stronach Pomoc dla firm.