Komunikat
https://koronawirus.pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/01/KORONAWIRUS-NOWE.jpg 06.05.2020 – Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia działalność

06.05.2020 - Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia działalność

Egzaminy na prawo jazdy odbywać się będą od 18 maja. Pierwszeństwo w zapisach będą mieli kandydaci, których egzamin nie odbył się z powodu pandemii. Zapisy telefoniczne rozpoczną się 11 maja 2020 r.

Przeprowadzane będą zarówno egzaminy teoretyczne jak i praktyczne.

Wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał działalność egzaminacyjną 12 marca 2020 r. – W związku z tym musieliśmy przełożyć termin ponad 4 tys. egzaminów. Teraz, od 18 maja wracamy do działalności egzaminacyjnej – mówi Roman Nowak, dyrektor PORD. Co ważne, ruszają egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie, zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni. Model działalności PORD został skonsultowany z inspekcją sanitarną.

Jak będą wyglądać egzaminy teoretyczne? – Przede wszystkim do budynku będą mogły wejść tylko osoby egzaminowane. Konieczne będzie noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos. Obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk – informuje Roman Nowak. Osobom zdającym będzie także mierzona temperatura. Na sali egzaminów teoretycznych zachowany zostanie odpowiedni dystans pomiędzy zdającymi. Oznacza to, że na sali będzie nie 15, ale tylko 6 osób. Sprzęt komputerowy będzie dezynfekowany a pomieszczenia wietrzone po każdym egzaminie.

Zmiany będą także w przypadku egzaminów praktycznych. – Także w samochodach obowiązkowe będzie noszenie maseczki i to zarówno przez egzaminatora jak i osobę zdającą. Po każdej jeździe egzaminacyjnej będziemy dezynfekować wnętrze – zaznacza Nowak. – W przypadku egzaminów na kategorie motocyklowe musimy zapewnić zdającym kask i urządzenie do łączności z egzaminatorem. Aby je zdezynfekować kupiliśmy specjalną maszynę do ozonowania. To pozwoli bezpiecznie korzystać ze sprzętu – dodaje. Wprowadzony został również podział egzaminatorów na zmiany. Chodzi o to, aby stworzyć kilka grup, z ograniczonym kontaktem. Pozwoli to ograniczyć ryzyko ewentualnego zakażenia większej liczby pracowników.

Osoby, których egzamin został odwołany z powodu pandemii, na nowy termin egzaminu będą mogły umówić się telefonicznie. – Co ważne, będą one miały pierwszeństwo w wyborze terminu. Zapisy rozpoczynamy 11 maja. Aby umówić się zapraszam do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Egzaminów wyjaśnia dyrektor Nowak. Pozostałe osoby na egzamin będą mogły zapisać się elektronicznie Formularz będzie dostępny w serwisie inco-car.pl. Egzaminy będą przeprowadzane tak jak dotychczas, w godzinach od 6 rano do 22.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o pomocy firmom

Znajdziesz na stronach Pomoc dla firm.