Aktualizacja. Oddziały dziecięce w szpitalu na Zaspie ponownie otwarte. Przyjęcia małych pacjentów wznowione / Zamknięty SOR dla dzieci...

Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci na gdańskiej Zaspie. Fot. Dorota Kulka
Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci na gdańskiej Zaspie. Fot. Dorota Kulka

Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci oraz Oddział Pediatrii w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie zostały zamknięte 22 marca z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch pracowników. Od środy 25 marca wznowiono przyjmowanie i leczenie dzieci. Wszystko działa normalnie.AKTUALIZACJA 25.03.2020


Szpital św. Wojciecha w Gdańsku poinformował, że od środy 25 marca 2020 r., od godz. 8.00 przywrócona zostaje działalność pediatrycznej strefy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wojciecha.  

______________________________________________________________________________________

 

Komunikat o zamknięciu oddziałów został wywieszony w gdańskim szpitalu 22 marca 2020 r. w godzinach południowych.

 

Lekarz pediatra wróciła z urlopu

Dwa tygodnie temu jedna z pediatrów wróciła z urlopu na południu Polski. Czuła się dobrze. Dopiero 12 marca skorzystała ze zwolnienia lekarskiego, bo wystąpiły u niej objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Kilka dni później lekarka zgłosiła się do szpitala zakaźnego w Gdańsku, by wykonać tam test na koronawirusa SARS-CoV-2. Lekarka została objęta kwarantanną po tym, gdy dowiedziała się, że u osób z Warszawy, z którymi była na urlopie wykryto chorobę Covid-19. Wciąż nie znane są wyniki badań pediatry.

 

Oddziały zawieszają przyjmowanie pacjentów

Na oddziałach dziecięcym i ratunkowym ogłoszono kwarantannę, którą objęto 41 osób. Wśród osób kontaktujących się z chorą (pracowników oraz pacjentów) wykonano testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednej pielęgniarki i jednej lekarki, czyli osób, z którymi pediatra bezpośrednio się kontaktowała.

Pacjentów wypisano do domów i zostali objęci kwarantanną. Oddział pediatrii oraz dziecięca część SOR na Zaspie są tymczasowo zamknięte dla nowych przyjęć. Chorzy są kierowani do Szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku.

view szablon artykułu