Szpital zakaźny w Gdańsku nie przyjmuje pacjentów. Lekarz zakażony koronawirusem. Otwarta tylko Izba Przyjęć [AKTUALIZACJA]

Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Fot. Szpitale Pomorskie

Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku zawiesiło przyjmowanie pacjentów. Powodem jest dodatni wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 u jednego z lekarzy.

 

AKTUALIZACJA

7 KWIETNIA

GODZ. 11.30- Izba Przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku została ponownie uruchomiona. Wstrzymane do odwołania są natomiast przyjęcia osób dorosłych do oddziałów szpitalnych. – Ze względu na zaistniałe zagrożenie epidemiologiczne, związane w zakażeniem koronawirusem u jednego z pracowników szpitala i związaną z tym kwarantannę części personelu medycznego, pracownicy Izby Przyjęć u osób dorosłych wykonywać będą jedynie badania w kierunku SARS-CoV-2 i konsultacje osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – tłumaczy rzecznik Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

Osoby wymagające hospitalizacji, po wykonaniu badania, zostaną przekierowane do jednego z dwóch wyznaczonych placówek – do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Bez zmian przyjmowane są dzieci na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

 

6 KWIETNIA

GODZ. 9.30 - Na profilu facebookowym Szpitali Pomorskich czytamy: "Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przedłużyło nieprzyjmowanie pacjentów do wtorku, 7 kwietnia do godz. 10.00".

 

Decyzja o zamknięciu Izby Przyjęć i przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem została podjęta w godzinach wieczornych 5 kwietnia.

 

Co z pacjentami?

Trwa sprawdzanie i lokalizowanie wszystkich osób, które miały kontakt z chorym pracownikiem szpitala. Osoby te przejdą testy na obecność koronawirusa. – Wszyscy pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem są kierowani do dwóch placówek – do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w szpitalu – wyjaśniała rzecznik Szptali Pomorskich. Małgorzata Pisarewicz.

 

view szablon artykułu