Spółka Copernicus i Szpitale Pomorskie otrzymały przyłbice. Chronią twarz w przypadku kontaktu z zakażonym koronawirusem

Przyłbica
Fot. Paweł Jaworski

Firma DAP z Gdańska przekazała Copernicusowi 200 przyłbic. Tyle samo trafiło do Szpitali Pomorskich. Taka darowizna to gest dobrej woli i pomocy w trudnym okresie zmagania się z pandemią COVID-19.

 

Coraz więcej prywatnych firm przekazuje wykonane przez siebie produkty ochorny osobistej do podmiotów leczniczych. Są to m.in.: maski, gogle, przybice. Wiele przedsiębiorstw zmieniło też profil i produkuje respiratory, kombinezony ochronne czy płyny dezynfekcyjne. Wszystkie te działania mają pomóc w walce z COVID-19.

 

Czym jest przyłbica?

Przyłbica jest uzupełnieniem innych środków ochrony personelu medycznego. Służy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i całemu personelowi medycznemu do ochrony twarzy w przypadku kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem lub chorą na COVID-19.

Przyłbica wykonana jest z plastiku. Ma chronić przed aerozolem wydostającym się z ust lub nosa chorego wytwarzanym podczas mówienia, kaszlu czy kichania.  Przyłbice zostały dostarczone do szpitali spółki Copernicus. Kolejne 200 szt. trafiło również do Szpitali Pomorskich. – Przyłbice będą niezłożone, w foliach ochronnych, pakowane oddzielnie w woreczki strunowe. Będzie też dołączona instrukcja, jak należy je składać – wyjaśnia Paweł Jaworski z DAP.

 

Warto pomagać

Pomagać zawsze sie powinno, niezależnie od sytuacji. A w tak wyjątkowym okresie pandemii zwłaszcza. – Widząc to, co się dzieje uznaliśmy, że chociaż w taki sposób możemy pomóc tym, którzy teraz walczą o innych. Namawiam jeszcze kolegów z innych firm, aby również się dołożyli i mam pozytywny odzew. Pozostaje tylko problem z materiałem – dodaje Jaworski.

 

view szablon artykułu