Specjalny numer telefonu dla seniorów. Mogą dzwonić po pomoc, zakupy i wsparcie psychiczne

Fot. Annie Spratt / unsplash.com
Fot. Annie Spratt / unsplash.com

Od piątku, 3 kwietnia działa Pomorski Telefon dla Seniora. – Starsi czują się zagubieni i przytłoczeni negatywnymi informacjami z mediów i rosnącą liczbą oszustw dotyczących seniorów. Chcemy pomóc im ogarnąć sytuację, wyjaśnić wątpliwości i po prostu wesprzeć na duchu – mówi Barbarka Bałka, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. polityki senioralnej. Telefon funkcjonuje codziennie w godz. 8.00-22.00

POMORSKI TELEFON DLA SENIORA 58 326 87 34

Operatorem telefonu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Rozmowa i realna pomoc

Pracownicy na infolinii oferują rozmowę, pomogą przełamać osamotnienie i wzmocnią poczucie bezpieczeństwa. – Zależy nam by wesprzeć seniorów w każdym aspekcie – tłumaczy Barbara Bałka. – Mamy przygotowane listy i numery telefonów do organizacji opiekujących się osobami starszymi w każdej pomorskiej gminie. Pokierujemy, gdzie uzyskać pomoc, kto może przynieść zakupy, wynieść śmieci lub gdzie szukać wsparcia materialnego. A przede wszystkim, służymy rozmową – opowiada Bałka.

Jak podkreśla Bałka, seniorzy czują się zdezorientowali natłokiem negatywnych informacji z mediów oraz coraz liczniejszymi doniesieniami o oszustach wykorzystujących osoby starsze. – Często osoby te mieszkają same i w związku z izolacją potrzebują pomocy obcych osób. Chcemy organizować dla nich taką pomoc, by czuły się bezpieczne i nie wpuszczały do domu oszustów, udających sąsiadów – wyjaśnia Bałka.

Numer telefonu działa do odwołania. Koszt połączenia jest zgodny z taryfą osoby wykonującej połączenie.

view szablon artykułu