Specjalne teleporady dla osób podejrzewających u siebie koronawirusa

Fot. Austin Distel / unsplash.com
Fot. Austin Distel / unsplash.com

Lekarze i pielęgniarki udzielają porad przez internetowe wideorozmowy oraz konsultacje przez telefon. To specjalna usługa uruchomiona dla osób, które podejrzewają obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w swoim organizmie.

Podczas konsultacji pacjent może otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie.

 

Przychodnie w pierwszej kolejności

By skorzystać z teleporady, trzeba najpierw wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Ministerstwa Zdrowa. Pacjent na podany w formularzu adres e-mail otrzyma wiadomość, w której zawarta będzie instrukcja. By połączyć się z pracownikiem medycznym, potrzebny będzie komputer lub laptop wyposażony w kamerę, mikrofon oraz głośnik bądź przez telefon.

Jednak możliwość teleporady należy traktować jako opcję drugiego wyboru – jeśli jest to możliwe w pierwszej kolejności pacjent powinien kontaktować się ze swoim lekarzem z Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Teleporadę można uzyskać w godzinach 7.00-8.00 i 18.00-22.00 w dni robocze oraz w godzinach 7.00-22.00 w soboty, niedziele i święta. Natomiast w ciągu dnia, w godzinach 8.00-18.00 w dni robocze pacjent powinien w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją przychodnią.

view szablon artykułu