Operacje bariatryczne w słupskim szpitalu znowu są wykonywane

Operacja bariatryczna
Fot. Wojewódzki Szpital Specjslistyczny w Słupsku

Ośrodek Koordynowanej Opieki Bariatrycznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku wznowił zabiegi zmniejszające żołądek. Przerwa spowodowana była pandemią koronawirusa.

 

Zabiegi planowe zostały wznowione od 11 maja. Dotyczy to bariatrii, protezoplastyki i artroskopii. 

 

Jak przebiega zgłoszenie?

Osoby, które były zakwalifikowane do leczenia chirurgicznego, zostaną o tym poinformowanie telefonicznie przez sekretariat Oddziału Chirurgii w celu wyznaczenia terminu zabiegu. Pierwszym etapem kwalifikacji do operacji jest ankieta dotycząca COVID-19 wypełniania telefonicznie. Pacjenci, którzy otrzymają termin przyjęcia, dzień przed zabiegiem, muszą zgłosić się do szpitala w celu wykonania testu w kierunku SARS CoV-2. Po uzyskaniu ujemnego wyniku badania w kolejnym dniu w godzinach porannych odbywa się przyjęcie do oddziału. – Szpital zastrzega jednak, że w związku ze stanem epidemii w każdej chwili operacje mogą zostać wstrzymane – informuje rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Oddziału Chirurgii.

Zobacz: Dobra informacja dla pacjentów: szpitale na Pomorzu powoli odmrażają planowe zabiegi, rehabilitacje i poradnie [RAPORT]

view szablon artykułu