Oddział dziecięcy szpitala zakaźnego w Gdańsku nie przyjmuje pacjentów. Pielęgniarka zakażona koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Fot. Szpitale Pomorskie

Przyjęcia pacjentów na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dzieci w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku są wstrzymane do środy, 8 kwietnia (godz.19.00) do czwartku, 9 kwietnia (godz.14.00). Powodem jest stwierdzenie COVID-19 u jednej z osób personelu pielęgniarskiego.

AKTUALIZACJA

16 KWIETNIA

GODZ.18.55 - Oddział Obserwacyjno-Zakaźny dla Dzieci w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku wraca do normalnej pracy. Po okresie kwarantanny personelu, rozpoczęto przyjmowanie dzieci z Pomorza z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Pacjenci pediatryczni od 9 kwietnia byli kierowani do placówek szpitalnych w Kościerzynie oraz w Wejherowie. W wyniku przeprowadzonych badań nie stwierdzono wśród personelu zakażenia SARS-CoV2.

 

11 KWIETNIA

GODZ. 9.45- Izba Przyjęć szpitala zakaźnego przyjmuje dorosłych pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem. Pacjenci, którzy będą wymagali hospitalizacji nie będą przesyłani do innych placówek, tylko zostaną przyjęci do gdańskiego szpitala. Wszystko to dzięki temu, że wyniki badań personelu nie potwierdziły u nikogo zakażenia SARS-CoV2.

9 KWIETNIA

GODZ. 15.25 -Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie prasowym do odwołania podjęto następujące decyzje:

Od 9 kwietnia 2020 r. opiekę nad dziećmi wymagającymi hospitalizacji z powodu podejrzenia lub rozpoznania zakażenia wywołanego przez SARS-CoV2, w tym dzieci z kwarantanny przejmują Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie:

  • Oddział Pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie obejmuje opieką dzieci z następujących powiatów: Gdynia, Słupsk, pucki, wejherowski, kartuski, bytowski, lęborski, słupski
  • Oddział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie obejmuje opieką dzieci z następujących powiatów: Gdańsk, Sopot, kościerski, gdański, nowodworski, malborski, sztumski, kwidzyński, tczewski, starogardzki, chojnicki, człuchowski.

 Opiekę nad dziećmi wymagającymi hospitalizacji z powodu innych chorób zakaźnych, np. ospa wietrzna przejmuje Oddział Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

 

8 KWIETNIA

Jak czytamy w komunikacie Szpitali Pomorskich: "W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednej z osób personelu pielęgniarskiego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego dla Dzieci w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, dzisiaj od godz. 19 wstępnie do jutra, tj. 9 kwietnia do godz. 14, zostały wstrzymane przyjęcia pacjentów pediatrycznych do szpitala". – W przypadku potrzeby wykonania badań bądź hospitalizacji (zarówno z podejrzeniem koronawirusa, jak i innych chorób zakaźnych) pacjenci pediatryczni będą kierowani do Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku przy ul. Polanki 119 – informuje rzecznik spółki Małgorzata Pisarewicz.

 

view szablon artykułu