Nowe zasady wejścia do słupskiego szpitala. Obowiązują od 9 lipca

Budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku
Budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku. Fot. materiał prasowy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku od czwartku, 9 lipca otwiera główne wejście do szpitala od strony ul. Hubalczyków.

 

Jednocześnie zamknięte zostają dwa dotychczas funkcjonujące wejścia do placówki.

Wejścia dla pacjentów

Główne wejście do słupskiego szpitala otwarte będzie dla wchodzących od godz. 7.00. – Od tej chwili przez drzwi od ulicy Hubalczyków mogą wchodzić pacjenci udający się do oddziałów szpitalnych oraz poradni specjalistycznych – mówi rzecznik szpitala Marcin Prusak. – Jednocześnie zamknięte zostają dotychczas funkcjonujące wejścia do szpitala od strony bloku „E" (dla wchodzących do oddziałów) oraz wejście w bloku „D"  (dla pacjentów poradni). Czynne nadal zostaje wejście od strony SOR dla pacjentów udających się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – wyjaśnia Prusak.  

 

Reżim sanitarny trwa

Przypominamy, że wszystkie osoby wchodzące do szpitala podlegają obostrzeniom epidemiologicznym. Każdy pacjent musi mieć zasłonięte usta i nos, a także przejść pomiar temperatury ciała oraz przejść dezynfekcję ciała.

Pacjenci oraz oczekujący na wejście do szpitala zobowiązani są także utrzymać dystans społeczny. Dla sprawniejszego utrzymania wymaganych odległości między oczekującym i na chodniku przed głównym wejściem wymalowano białe linie wskazujące wymaganą odległość między stojącymi w kolejce.

view szablon artykułu