Nowa lokalizacja punktu drive thru w Gdańsku. Działa na parkingu Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej. Fot. Aleksander Olszak
Muzeum II Wojny Światowej. Fot. Aleksander Olszak

Punkt testowania od środy, 21 października 2020 r. będzie obsługiwać pacjentów w podziemnym parkingu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Został on utworzony w miejsce zniszczonego przez ubiegłotygodniową wichurę stanowiska wymazowego działającego przy Stadionie Energa Gdańsk.

Punkt drive thru organizowany jest przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Wymaz bez opuszczania auta

Centrum testowe będzie funkcjonować codziennie w godzinach 14.30-21.30 od 21 października do odwołania. Dziennie będzie mogło obsłużyć 120 pacjentów. Wymazy będą pobierane od pacjentów w systemie drive thru, czyli bez wychodzenia z samochodu. Przed udaniem się na wymaz należy umówić się na konkretny termin i godzinę. Rejestracja na badanie przez infolinię pod nr tel. 58 727 05 05.

Skąd ta lokalizacja?

Punkt drive thru będzie zlokalizowany na parkingu podziemnym G2 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przy ul. Władysława Bartoszewskiego 1. Dojazd do centrum od strony ul. Wałowej, wjazd do parkingu podziemnego. Co ważne, przestrzeń będzie wyłączona z użytkowania dla zwiedzających oraz pracowników. Punkt będzie obsługiwany przez trzy osoby – jedna będzie pobierała wymazy. Będzie też dwóch żołnierzy WOT-u.

W wyborze nowej lokalizacji chodziło o to, aby nowe miejsce było bezpieczne dla pacjentów i obsługującego go personelu, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Jak przygotować się do badania?

Pacjent musi mieć skierowanie na badanie. Będzie też musiał pokazać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Minimum 2 godziny przed badaniem nie można: jeść, pić, palić papierosów, żuć gumy, myć zębów, płukać jamy ustnej i nosa, brać lekarstw.

Przypomnijmy, że w województwie pomorskim działają 33 punkty pobrań wymazów.

Pełna ich lista jest dostępna na stronie internetowej NFZ-u.

 

view szablon artykułu