Jak radzić sobie z lękiem, samotnością i pracą zdalną w czasie epidemii? Webinarium z psycholog

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała webinarium z psycholog Elżbietą Krzyżniak, która odpowie na pytania zadane przez czytelników. Dotyczą one m.in. strachu przed epidemią, poczucia samotności, a także problemów ze znalezieniem motywacji do pracy i nauki zdalnej. Problemem jest tez organizacja domowego życia w izolacji. Wideo będzie można obejrzeć w czwartek, 30 kwietnia na stronie biblioteki i na Facebooku.

To propozycja dla wszystkich, którzy martwią się sytuacją epidemii i związanymi z nią ograniczeniami. Pytania od czytelników przekazywane były mailowo, za pośrednictwem „bibliotecznego telefonu pogadania" oraz poprzez komentarze i wiadomości w mediach społecznościowych.

 

Jak radzić sobie w tej sytuacji?

Psycholog Elżbieta Krzyżniak z Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany poprowadzi prelekcję i w formie wideo odpowie na pytania, które wcześniej bibliotekarzom przekazali czytelnicy. Będzie opowiadać o emocjach, które mają prawo pojawić się w sytuacji pandemii, jak sobie z nimi poradzić, a także o tym, jak nie zamienić się w wilka i nie stracić ważnych relacji. Podpowie też, jak odnaleźć optymizm nawet w trudnej sytuacji, a z taką właśnie teraz wszyscy się mierzą.

Wśród pytań, jakie zebrali bibliotekarze, pojawia się także problem braku wsparcia ze strony najbliższych oraz poczucie osamotnienia. Niektórzy pytali o to, jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami, koniecznością prowadzenia domu, pracy zdalnej i zajmowania się dziećmi. Ponadto czytelnicy WiMBP w Gdańsku dopytywali, jak znaleźć motywację do pracy zdalnej i nauki w domu, które okazały się dużym wyzwaniem.

Nagranie będzie dostępne bezpłatnie od czwartku, 30 kwietnia na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz w mediach społecznościowych.

Elżbieta Krzyżaniak – psycholog, mediator, Profesjonalny Coach Erickson International College, Certyfikowany Trener FRIS, właściciel Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany, wykładowca akademicki, autorka bloga psychologicznypunktwidzenia.pl.

Szkolenia oraz zamiłowanie do pracy z ludźmi uczyniły z niej coacha, trenera, mediatora. Doświadczenie sprawiło, że jest uważnym i skutecznym psychologiem. Na co dzień́ wspiera ludzi w ich rozwoju, towarzyszy im na drodze zmian, pomaga na zakrętach życiowych. Potrafi mobilizować́ do tego, żeby chciało im się̨ chcieć́, dzieli się̨ z nimi wiedzą , szuka najlepszych rozwiązań́. Jako mediator skutecznie wspiera rozwiazywanie konfliktów. W pracy koncentruje się̨ na możliwościach, a nie na przeszkodach. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla klientów zainteresowanych własnym rozwojem. Entuzjastka zmian, ekspert do spraw odwagi. Prywatnie kobieta odważna, zafascynowana życiem.

view szablon artykułu