Dwa przypdaki koronawirusa w szpitalu w Słupsku. Oddział położniczo-ginekologiczny czasowo zamknięty [AKTUALIZACJA]

materiał prasowy
materiał prasowy

W środę 1 lipca 2020 roku wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem u personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Są to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego.

 

Pacjenci i personel podawani są obecnie badaniom na obecność koronawirusa.

 

AKTUALIZACJA

14 lipca

Oddział Położniczo-Ginekologiczny wznowił działalność od 14 lipca. Uruchomione zostały poradnie specjalistyczne działające przy oddziale oraz funkcjonowanie oddziału w zakresie, jak przed pojawieniem się zakażeniem personelu wirusem SARS CoV-2.
Decyzja o wznowieniu pracy oddziału jest spowodowana tym, że u personelu nie wykryto kolejnych zakażeń.
Wcześniejsze ograniczenia i procedury pozostają bez zmian, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Szpital także przygotowuje się do wznowienia porodów rodzinnych.

6 lipca

Część oddziałów i poradni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku nadal pozostaje zamknięta z powodu wykrycia zachorowania na koronawirusa wśród personelu. Dobra wiadomość jest taka, że szpital nie notuje dalszych zakażeń wśród personelu. Zamknięte dla pacjentów pozostają nadal: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży i poradnia neonatologiczna. W komórkach tych prowadzona jest nadal dekontaminacja, a personel oczekuje na powtórzenie badań w kierunku wykrycia SARS CoV-2. Badania takie muszą być powtórzone tydzień po ostatnim kontakcie z zakażoną osobą. Po uzyskaniu ponownych wyników ujemnych wśród personelu szpital podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu zamkniętych obecnie oddziałów i poradni. Wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie z dyrekcją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku. Wśród personelu słupskiego szpitala wykryto pięć przypadków zachorowania na koronawirusa. Przebadano wszystkich pracowników oraz pacjentów zagrożonych oddziałów i poradni. Od soboty, 4 lipca nienotowane są dalsze zachorowania. Udało się uniknąć zachorowań wśród pacjentów szpitala. Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

2 lipca 2020 r.

Dwa kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa wykryto dzisiaj wśród personelu szpitala w Słupsku. Łącznie na covid-19 choruje tam 4 pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego. Zagrożone oddziały szpitalne pozostają zamknięte na kolejną dobę. Ponadto dziś zamknięto także poradnię neonatologiczną. Wśród pracowników szpitala nadal prowadzone są badania na obecność koronawirusa.

__________________________________________________________

 

Zamknięte trzy oddziały

Z powodu wykrycia choroby Covid-19 u dwóch pracowników szpitala w Słupsku zdecydowano o zamknięciu trzech oddziałów w placówce. Są to: oddział położniczo-ginekologiczny, oddział neonatologiczny oraz poradnia patologii ciąży. Według wstępnych komórki organizacyjne szpitala zostaną zamknięte na jedną dobę. Ostateczne decyzję będą podejmowane wraz z rozwojem sytuacji.  Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

 

Koronawirus w Pomorskiem

Na Pomorzu do tej pory odnotowano 669 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 38 osób zmarło. Wyzdrowiało 528 osób. W całej Polsce liczba zakażonych od początku pandemii wynosi 34 777, zmarło 1477 osób.

view szablon artykułu