30.03.2020 - sytuacja bieżąca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzą dziś w pomieszczeniach budynku UMWP przy ul. Okopowej wykonana została dekontaminacja. Pracujący w tym miejscu urzędnicy jutro mogą wrócić do pracy. W kwarantannie nadal pozostaje 47 pracowników urzędu – Sanepid nie potwierdził konieczności poszerzenia tego grona w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u drugiej osoby pracującej w UMWP.

Dziś osoby pozostające w kwarantannie otrzymały oficjalne potwierdzenie z Sanepidu. Długość kwarantanny dla poszczególnych osób jest różna – zależy od daty ostatniego kontaktu z osobą zakażoną (14 dni od kontaktu). Od wszystkich osób w kwarantannie w stosownym czasie pobrane zostaną wymazy.

Kwarantanna obejmuje obecnie wszystkich członków Zarządu Województwa Pomorskiego. Z tego powodu członkowie Zarządu pracują zdalnie, czekają też na wejście w życie przepisów umożliwiających podejmowanie uchwał zdalnie czyli w kontakcie nieosobistym (np. przez wideokonferencje).

W systemie pracy zdalnej nadal pozostaje ok. 70 proc. pracowników UMWP.

Marszałek Mieczysław Struk nadal przebywa w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Swój stan określa jako dobry. Druga osoba pracująca w urzędzie, u której wykryto zakażenie koronawirusem przebywa w izolacji domowej.

O dalszych krokach związanych z tą sytuacją będziemy informować w osobnych komunikatach.

view szablon artykułu