29.03.2020 - sytuacja bieżąca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

W związku z potwierdzonym wczoraj wynikiem badania dotyczącego koronawirusa u marszałka Mieczysława Struka dziś rozpoczęła się kwarantanna części pracowników UMWP. Budynek urzędu przy ulicy Okopowej w poniedziałek 30 marca będzie nieczynny z powodu wykonywanej wewnątrz dekontaminacji. Marszałek Struk decyzją Sanepidu został przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Dzisiejsze wyniki badań WSSE potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie marszałkowskim.

Dziś pracownicy urzędu marszałkowskiego sporządzili według wskazań Sanepidu i przekazali do tej instytucji listę wszystkich osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z marszałkiem Strukiem. Na liście znalazło się 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób – jest to liczne grono, ale dla bezpieczeństwa wytypowano i wskazano wszystkie możliwe osoby.

Sanepid już przekazał pracownikom urzędu informacje o nałożeniu na nich kwarantanny. Wszyscy mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu zamieszkania bez możliwości wychodzenia na zewnątrz. Kwarantanną objęto również rodziny urzędników.

O konieczności kwarantanny wobec innych wskazanych osób Sanepid zadecyduje we własnym zakresie.

Dzisiejsze wyniki badań WSSE potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie marszałkowskim. Z tego powodu Sanepid może w dniu jutrzejszym zadecydować o rozszerzeniu kwarantanny na nowe osoby.

Jutro w budynku UMWP przy ul. Okopowej odbędzie się dekontaminacja pomieszczeń, z tego względu budynek ten będzie nieczynny. Informujemy jednak, że departamenty UMWP zlokalizowane w innych budynkach będą funkcjonować bez zmian.

Stan zdrowia marszałka Mieczysława Struka jest dobry, mimo to został on decyzją Sanepidu przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Zapowiadana na dzień 30 marca 2020 r. XX sesja Sejmiku Pomorskiego zostaje przeniesiona na inny termin.

O dalszych krokach związanych z tą sytuacją będziemy informować w osobnych komunikatach.

 

view szablon artykułu