18.04.2020 - ponad 20 tys. maseczek jako wsparcie placówek pomocy społecznej na Pomorzu

Rusza wspólna akcja Samorządu Województwa Pomorskiego i gdańskiej firmy odzieżowej LPP polegająca na wsparciu pomorskich domów pomocy społecznej. W ramach akcji LPP przekaże na rzecz DPS-ów 20 tys. masek ochronnych. Natomiast pomorski samorząd zakupi dla DPS-ów maseczki uszyte przez Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie.

- Podopieczni instytucji sprawujących opiekę całodobową są szczególnie narażeni na zakażenie. Pandemia koronawirusa uderza najmocniej właśnie w osoby starsze, przewlekle chore, z niepełnosprawnościami, wymagające stałej opieki. Ryzyko zakażenia i zachorowania właśnie tej grupy osób, a co za tym idzie również ich opiekunów jest bardzo wysokie – mówi Agnieszka Zabłocka, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. - Zarówno w Polsce, jak i na Pomorzu doszło już do przypadków zakażenia koronawirusem personelu i podopiecznych DPS. To pokazuje jak ważne jest zaopatrzenie tych placówek w środki ochronne – dodaje Zabłocka.

 

Wspólna akcja pomorskiego samorządu i firmy LPP to nie jedyne wsparcie dla pomorskich DPS-ów. Warto przypomnieć, że od początku kwietnia Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej koordynuje akcję #PomagamyPomagać zbierając informacje o potrzebach placówek i szukając darczyńców gotowych im pomóc.

W materiale mp3 wypowiada się Agnieszka Zabłocka, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

 

 

Zobacz także:

https://koronawirus.pomorskie.eu/-/placowki-pomocy-spolecznej-potrzebuja-wsparcia-wlacz-sie-do-akcji-pomagamypomagac

 

view szablon artykułu