09.04.2020 - sytuacja bieżąca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Jedna osoba, która została wymieniona we wczorajszych komunikatach WSSE dotyczących zakażeń koronawirusem w naszym województwie to pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Osoba ta od 19 marca była nieobecna w UMWP – wykonywała pracę zdalną.

Ponieważ od kontaktu wspomnianej osoby z innymi pracownikami mijają trzy tygodnie prawdopodobnie nie będzie konieczności poszerzenia grona urzędników objętych kwarantanną.

Obecnie kwarantanną objętych jest 70 pracowników UMWP. Liczba zakażonych koronawirusem pracowników UMWP to obecnie osiem osób. Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników UMWP objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 48 testy z wynikiem negatywnym.

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują m.in. nad przygotowaniem pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

Przypominamy, że 80 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 50 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

view szablon artykułu