06.04.2020 - sytuacja bieżąca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Wśród osób wymienionych w dzisiejszym komunikacie WSSE dotyczącym zakażeń koronawirusem w naszym województwie nie ma pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Obecnie – po ustaleniach z Sanepidem – kwarantanną nadal objętych jest 70 pracowników UMWP. Liczba zakażonych koronawirusem pracowników UMWP to siedem osób, oraz marszałek Mieczysław Struk.

Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników UMWP objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: 4 testy z wynikiem pozytywnym, 32 testy z wynikiem negatywnym. Warto podkreślić że wszyscy pozostali członkowie Zarządu Województwa Pomorskiego mają wynik negatywny.

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Jutro po raz kolejny za pomocą wideokonferencji odbędzie się posiedzenie Zarządu Województwa. Również pozostali pracownicy UMWP pozostający na kwarantannie pracują i aktywnie uczestniczą w działaniach urzędu – m.in. dotyczących pakietu pomocowego dla pomorskich szpitali oraz dla przedsiębiorców.

Przypominamy, że 70 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 100 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

view szablon artykułu