03.04.2020 - sytuacja bieżąca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego

Wśród osób wymienionych w dzisiejszym komunikacie WSSE dotyczącym zakażeń koronawirusem w naszym województwie nie ma pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Obecnie – po najnowszych ustaleniach z Sanepidem – kwarantanną objętych jest 68 pracowników UMWP. Liczba zakażonych koronawirusem pracowników UMWP to trzy osoby, oraz marszałek Mieczysław Struk.

Wciąż trwa pobieranie materiałów do testów na obecność koronawirusa od urzędników objętych kwarantanną. Wymazy pobrano już od ok. połowy urzędników, są też pierwsze wyniki: 6 testów z wynikiem negatywnym.

Kwarantanna nie ma wpływu na płynność funkcjonowania urzędu marszałkowskiego. Przypominamy, że 70 proc. pracowników od dwóch tygodni pracuje w trybie zdalnym. Łącznie we wszystkich budynkach UMWP pracuje obecnie mniej niż 100 osób, których osobista obecność jest konieczna do utrzymania płynności pracy urzędu (m.in. obieg dokumentów i korespondencji). Wszyscy pracownicy przebywający w pracy są wyposażeni w rękawiczki i maseczki oraz w płyn dezynfekujący. Na stanowiskach pracy zachowane są wszystkie wytyczne GIS (odległość od innych osób, kontakt nie więcej niż 2 osób, dezynfekcja klamek, drzwi, łazienek co 2 godziny itd.).

view szablon artykułu